Villa Belle Etoile
| Wi-Fi | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
När du bor i Villa Belle Etoile Le Vauclin kan du besöka Ranch Anse Macabou, som ligger cirka 6 km bort.
Fort-de-Frankrike flygplats ligger inom 29 minuters bilresa och Le Jardin De La Montagne finns ungefär 10 minuters bilfärd bort. Inom 3 km från denna villa hittar du Lion's Parc, medan Eglise St Michel ligger cirka 3,1 km bort.
Villan vetter mot trädgården. Badrumsfaciliteterna i Villa Belle Etoile inkluderar också en torktumlare. Gästerna kan också njuta av bekvämligheten med hårtorkar, badlakan och handdukar.
Det här boendet har ett komplett kök samt utomhusmatplats för gästernas bekvämlighet. Det finns också te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap för att förbereda din egen måltid.
- Flygplatser
- Fort-de-Frankrike28 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Inga husdjur
- Rökdetektorer
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
- Grill faciliteter
På rummet
- Luftkonditionering
- Trädgårdsmöbler
- Tvättmaskin
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Villa Belle Etoile?
Ja, Villa Belle Etoile erbjuder Wi Fi. - ❓
Finns det ett kök på Villa Belle Etoile?
Ett komplett kök finns på Villa Belle Etoile. - ❓
Tillåter Villa Belle Etoile husdjur?
Villa Belle Etoile tillåter inte husdjur. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på Villa Belle Etoile?
Utsikten över havet erbjuds till gästerna på Villa Belle Etoile. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i villan?
I villan kan du utforska Le Vauclins viktigaste landmärken, inklusive Ranch Anse Macabou (6 km), Eglise St Michel (3 km) och Lion's Parc, som finns inom 10 minuters bilresa.